Estetik Diş Hekimliği

Gülüş Tasarımı
Gülüş tasarımı, kişinin gülümsemesinin kendine özel hale getirilmesidir. Bu amaçla kişinin dişlerinin yapısı ve rengi, çenelerinin şekli, dişetlerinin boyutu, yüz şekli ve yaş göz önüne alınarak yüzüne en çok yakışan, sağlıklı, doğal ve estetik gülümseme hekim tarafından planlanır ve hastanın kendi özel istekleri doğrultusunda gerçekleştirilir.

 

Unutmayalım ki, gülümseme herkesin kendine özgü karakterini belirtir ve bizler hep karşımızdakini gülümseyişiyle hatırlarız. Aşırı büyük (ya da aşırı küçük) dişler, öne doğru çıkık dişler, gülünce fazla görünen diş etleri, renklenmiş dişler, ayrık dişler bizde o insan hakkında olumsuz etkiler bırakır.

 

Oysa sağlıklı, fonksiyonel, estetik gülümsemeler; beyaz dişler karşımızdaki insanlarda hayranlık bırakır ve insanlar diğer insanların bu konuda takdirini toplamaktan mutluluk duyarlar. Güldüğünüzde güzel göründüğünüzü hissediyorsanız özgüveniniz artar, sosyal yaşamda daha iyi iletişim kurarsınız.

 

Beyazlatma
Bize fark edildiğimizi hissettiren ve mutluluk veren gülümsememizdir. Gülüşümüzü etkili kılan ise dişlerimizdir. Sararmış dişlerle, bırakın gülmeyi, konuşmak bile istemeyiz.

 

Özgürce konuşmamızı ve gülmemizi sağlayacak bembeyaz dişlere sahip olmak için de dişlerimizi düzenli fırçalamamız şart. Sigara kullanımı ile çay, kahve ve kola gibi içecekler, dişlerimizin sararmasına neden olan önemli etkenlerdir ve dişlerimizin beyaz kalması için bunlardan uzak durmamız gerekmektedir.

 

Dişlerimize azami özeni göstermemize rağmen rengi yine de istediğimiz beyazlıkta olmayabilir. Genellikle daha önce kullanılmış tetrasiklin grubu antibiyotikler, dişlerimizdeki sinirlerin dejenerasyonu, eski kaplamalar ya da yaşlılığa bağlı sararmalarda bu sorun gözlemlenir.

 

Sararmış dişleri ne kadar fırçalarsak fırçalayalım istediğimiz beyazlığı yakalamamız zordur. Bu noktada uzman bir hekimden destek alınması gerekir.

 

Lazerle diş beyazlatma
Kliniğimizde, dünyada uygulanan en son ve en etkin beyazlatma tekniği olan Led ve Lazer beyazlatma sistemleri kullanılmaktadır.

 

Modern teknolojinin ürünü lazer, tıp alanında bir çok farklı tedavide kolaylıkla başarılı sonuç almamızı sağladığı gibi, diş beyazlatmada da ağrısız ve kısa sürede bizi kesin sonuca götüren önemli bir araçtır. Lazer uygulamayı diğer diş beyazlatma işlemlerinden ayıran en belirgin özellik, tedavi için ayıracağınız sürenin yalnızca 1 saat olması ve etkisini hemen göstermesidir.

 

Diş Eti Düzenleme
Estetik bir gülüşte, gülerken dişetlerinin fazla görülmemesi gerekmektedir. Oysaki bazı kişiler güldüklerinde neredeyse dişleri kadar da diş etleri gözükmektedir. Bu durum çok güzel bir yüze sahip bireyde bile oldukça kötü bir gülümseme meydana getirmektedir. Tedavisi ise oldukça basittir.

 

Lokal anestezi altında lazer ve elektro cerrahi yöntemiyle dişlerin üzerinde fazla görünen diş eti kesilerek alınır ve dokular iyileşme sürecine bırakılır. Daha sonrasında estetik diş hekimliği uygulamalarından hastanın durumuna uygun olan protetik uygulama yapılır. Yüz ifadesi donuk, gülümsemekten çekinen insanlar; diğer insanlar tarafından mutsuz, sevimsiz olarak algılanırlar.

 

Yapılan araştırmaların çoğu göstermiştir ki gülüşünde problem yaşayan kişiler -ağız ve dişleri estetik olarak iyi görünen diğer bireyler gibi- ağız dolusu kahkaha atmanın özlemini çekmektedirler.

 

Bu tip insanları toplum içinde seçmek genelde çok kolaydır, zira gülerken hep elleriyle ağızlarını kapatırlar ya da ağızlarının hangi tarafının çirkin olduğunu düşünüyorlarsa o tarafı kapatacak şekilde gülerler.

 

Siz de bu tip insanlardan biri misiniz? Sadece gülüşünüzü yeniden tasarlayarak daha mutlu, daha genç, daha güzel, enerjik ve karizmatik görünmek istemez misiniz?

 

Estetik Dolgu
Bu dolguların en büyük avantajları estetik olmalarıdır. Ayrıca bu dolgular dişlere iyice bağlandığı için diş dokularını destekler, kırılmaları ve sıcaklık geçmesini engeller.

Kompozitler, yalnızca çürükleri restore etmek için değil, dişlerin rengini ve biçimini değiştirerek kozmetik etkileri için de kullanılmaktadır. Tek dezavantajı ise işlem sonrası duyarlılıkların olmasıdır. Dolguların renkleri, kahve, çay gibi boya verici içeceklerle hafif değişebilmektedir.

 

Laminate porselen veneerler
Laminat porselenler dişlerin ön yüzeyine minimal aşındırma yapılarak gelen ince yaprak porselenlerdir. Laminat porselenler ile elde edilen beyazlık kalıcıdır; çay, sigara, kahve gibi doğal dişlerde renklenmeye sebep olan etkenler laminat porselenler üzerinde renklenme etkisi yoktur. Diş renklenmelerinde, diastema olarak adlandırılan ön grup dişlerin arasında boşluk bulunduğu durumlarda, aşınmış dişlerde, kırık dişlerin restorasyonunda, şekil ve form bozukluğu olan dişlere laminat porselenler uygulanabilir.

 

Zirkonyum porselenler
Zirkon gibi doku dostu, yüksek dirençli, renk bütünlüğünü tamamlayan, alerjik reaksiyonlara sebep vermeyen, sıcak-soğuk hassasiyetini yok eden, doğal bir ürün olan zirkon; kliniğimizde hastalara başarıyla uygulanmaktadır. Zirkonyum porselen köprü dişlerde metal yerine beyaz bir renk olan zirkonyum alaşım kullanılır.

Çalışma Saatlerimiz

 • Pazartesi
  09:00 - 18:00
 • Salı
  09:00 - 18:00
 • Çarşamba
  09:00 - 18:00
 • Perşembe
  09:00 - 18:00
 • Cuma
  09:00 - 18:00
 • Cumartesi
  09:00 - 13:00
 • Pazar
  Kapalı