İlk Randevuda Bilmek İstediklerimiz

Bir diş hekimini en son ne zaman ve niçin ziyaret ettiniz? Bu ziyaret sırasında çekilen röntgenleriniz varsa lütfen yanınızda getiriniz.

Herhangi bir sistemik hastalığınız (kalp, tansiyon, guatr, şeker gibi) ve düzenli aldığınız ilaçlar (aspirin dahil) varsa bize mutlaka bildirmelisiniz.

Bu hastalıklarla ilgilenen doktorlarınızın isim ve telefon numaralarını istediğimizde bize vermek üzere yanınızda bulundurunuz.

Özel durumlarınız varsa (hamilelik vb. gibi) bize bildiriniz.

Diş ağrınız varsa:

1) Ağrı ne zaman ortaya çıktı ve ne kadar sürdü?

2) Hangi dış etkenler (soğuk, sıcak, tatlı, baskı) ağrının tekrar ortaya çıkmasına neden oluyor?

3) Yüzünüzde şişlik oluştu mu?

4) Herhangi bir ilaç alıyor musunuz?

Lütfen ilaçlarınızın isimlerini yazarak bize bildiriniz.

Bizden beklentileriniz nelerdir? Estetik amaçlı özel beklentilerinizi görüşmemiz sırasında mutlaka bize bildirin. İsteklerinizi ve sınırlarımızı birlikte belirleyelim.

Randevu Bilgileri

 

Herkesin vaktinin değerli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle randevu ile hizmet veriyoruz.

Size verilen randevuya 5-10 dakika önce gelmeniz, o günün programında aksama olmaması açısından bize yardımcı olacaktır.

Elde olmayan nedenlerle randevuya gecikmeniz durumunda, size ayrılan saatte daha kısa süreli bir tedavi tercih edilecektir. Kalan süre herhangi bir tedavinizin bitirilmesi için yeterli değilse, size başka bir güne yeni bir randevu verilecektir.

 

Gelemeyeceğiniz bir randevu için lütfen bizi en geç “bir gün” önceden arayınız. Randevu gününde randevu iptali veya gün değişimini arzu etmiyoruz. Gelmemeniz durumunda hekimimizin boş geçecek zamanı için, randevu beklemekte olan başka konuklarımız olacağını bilmenizi isteriz.

Ödeme Bilgileri

 

İlk randevunuzda tüm ağız dokularınız ve dişleriniz muayene edilir. Diş kökleriniz ile çene kemiğinizin sağlığı “panoramik röntgen” çekilerek belgelenir. Varsa sorunlarınız saptanır ve size uygun bir tedavi planı önerilir.

Arzu ettiğiniz takdirde, size önerilen tedavi planına uygun olarak yapacağınız tahmini harcama tutarı bilginize sunulur. Temizlik, dolgu, çekim gibi tek seansta bitirilen tedavilerin gününde ödenmesi tercih edilir.

“Tüm ağız rehabilitasyonu” gibi, uzun süreli ve yüksek bütçeli tedavilerde, her vaka kendine özgü koşullara sahiptir. Bu nedenle ücreti ve ilgili “ödeme planı” için muhasebe görevlimiz ile görüşmenizi öneririz. Tedaviye başlamadan önce ödeme planında anlaşma sağlanması, ilişkimizin uzun süreli ve güvenilir olmasını sağlayacaktır.